Ověření registrace domény

Je doména volná?

Novinky

e-mailem |rss |archiv

 15.05.2024 12:08:08
Upgrade PHP 8 u sdíleného serveru...více »

 20.09.2023 15:49:28
Výpadek v dostupnosti mail serveru. ..více »

 06.08.2023 11:03:33
Výpadek části serverů v důsledku závady a následném problému s dodávkou energií...více »

 21.06.2023 10:23:03
Navýšení velikosti jedné přijímané i odesílané zprávy je 50 MB. Užívejte s rozmyslem, ne každý má takto velikou možnost. :)

 08.01.2023 10:19:02
Upgrade PHP 8..více »

Tipy, triky, vtípky a citáty

Vztah - žena a počítač.
Ve tři hodiny v noci se ona potichoučku vkradla do sousední místnosti.
Kladivem rozbila 19-palcový monitor, CéDéčka polila lepidlem, bednu počítače vyhodila oknem a tiskárnu utopila ve vaně. Potom se vrátila do ložnice, do teplé postele a přitiskla se s láskou k boku svého nic
netušícího spícího manžela, o kterém byla přesvědčená, že už teď veškerý volný čas bude věnovat jejich lásce.
.......... ... do konce života jí zbývaly ještě čtyři hodiny...


SVN - Subversion VPS s SVN - Subversion jinak také aplikace pro správu (verzí) zdrojových kódu projektu. Přidaná služba, kterou Vám nainstalujeme na Váš VPS ZDARMA.
Tento doplněk, SVN - Subversion, ocení zejména tvůrci aplikací, jak vyvíjeného kódu, tak úprav v CMS projektech.

Software a používané verze

Webhosting Tojeono.cz / Důležité odkazy / Software a používané verze 

 • Linux kernel  (?)
 • Apache 1.3.X (?)
 • Apache 2.2.X (?)
 • PHP 4.X (?)
 • PHP 5.X (?)
 • Zend Encoder  (?)
 • Zend Optimizer  (?)
 • Zend Accelerator  (?)
 • qmail  (?)
 • Qmail-Scanner  (?)
 • Clam AntiVirus  (?)
 • SpamAssassin  (?)
 • qmailAdmin  (?)
 • vpopmail  (?)
 • MySQL 4.0.X (?)
 • MySQL 4.1.X (?)
 • MySQL 5.0.X (?)
 • MySQL 5.1.X (?)
 • PostgreSQL  (?)
 • ProFTPD  (?)
 • AWStats  (?)
 • SquirrelMail  (?)
 • phpMyAdmin  (?)
 • phpPgAdmin  (?)
 • ImageMagick  (?)
 • OpenSSH  (?)
 • OpenSSL  (?)

Linux kernel  ^

Jádro operačního systému Linux (kernel) je základní částí programového vybavení. Spravuje hardwarové zdroje počítače (procesor, paměť) a poskytuje jejich služby dalším programům.

Apache 1.3.X ^

Web server Apache je program, který na požadavek na určitou webovou stránku zašle její obsah, nebo spustí jiný program (např. PHP), který obsah stránky vygeneruje např. z databáze. Web server používá protokol HTTP, nad kterým existuje několik nadstaveb, např. HTTPS.

Apache 2.2.X ^

Nová řada webového serveru Apache oproti předchozím verzím podporuje vlákna (angl. threads), umožňuje serveru zpracovávat i jiné protokoly než jen HTTP, má jiné API, podporu IPv6. O nové funkce byly rozšířeny i serverové moduly, některé moduly jsou zcela nové, mezi nimi např. modul poskytující podporu pro WebDAV. Kompletní seznam novinek lze nalézt na stránce Overview of new features in Apache 2.0.

PHP 4.X ^

PHP je oblíbený víceúčelový skriptovací jazyk, který je zvlášť vhodný pro programování webových aplikací. Příkazy jazyka PHP lze zapisovat přímo do HTML kódu. Syntaxe je z velké části vypůjčená z C, Javy a Perlu.

PHP 5.X ^

Nová pátá řada skriptovacího jazyka PHP přináší mnoho novinek a to nejen v podobě nových knihoven, ale i v podobě změn v samotném programovacím jazyku. PHP je poháněno novým jádrem nazvaným Zend Engine II s novým objektovým modelem a s podporou výjimek. Je také kompletně přepracována podpora XML, Web Services, MySQL a Streams.

Zend Encoder  ^

Zend Encoder umožňuje zakódovat PHP skripty před jejich distribucí na server. Kód je uložen v Zend Intermediate Code formátu, který je přímo využíván jádrem PHP, zároveň jsou skripty před zakódováním optimalizovány. Zakódované skripty je v podstatě nemožné rozkódovat do člověkem čitelné podoby.

Zend Optimizer  ^

Tento produkt umožňuje na serveru provozovat PHP skripty zakódované pomocí Zend Encoderu nebo pomocí Zend SafeGuard Suite. Zároveň, díky různým optimalizacím, urychluje provádění PHP skriptů.

Zend Accelerator  ^

Základ Zend Acceleratoru vychází z produktu Zend Performance Suite, proto se také někdy nazývá jako ZPS - Accelerator Edition. Accelerator, jak již název napovídá, urychluje provádění PHP skriptů a to tak, že si ukládá zkompilovanou podobu skriptu, tím pádem není třeba při každém požadavku analyzovat a zkompilovat daný skript.

qmail  ^

qmail je poštovní server, který je znám pro svoji bezpečnost, rychlost a jednoduchost. qmail zajišťuje odesílání a příjem emailových zpráv, jejich doručení uživatelům a případné přeposílání.

Qmail-Scanner  ^

Tento doplněk pro qmail umožňuje poštovnímu serveru kontrolovat průchozí emailové zprávy pomocí různých programů jako jsou antivirové či antispamové filtry, či filtrovat zprávy podle výskytů konkrétních příloh nebo předmětů zpráv.

Clam AntiVirus  ^

Tento antivirový program je primárně určen pro kontrolování emailových zpráv v poštovních serverech, dá se však využít i jako obyčejný antivir, kdy se kontrola provádí na uživatelův pokyn či jako on-access scanner, kdy kontrola probíhá automaticky při pokusu otevřít nějaký soubor. Virová databáze je udržována aktuální, je vytvářena několikrát denně.

SpamAssassin  ^

SpamAssassin je program, který filtruje emailové zprávy na základě mnoha pravidel a podle celkového výsledku jednotlivých testů určí, zda zpráva je spam či nikoliv. Obsahuje téľ statistický, tzv. bayesian, samoučící se filtr. Program se dá konfigurovat, je např. moľné vypnout kaľdý test nebo pouze upravit váhu jeho výsledku.

qmailAdmin  ^

Tento balík poskytuje webové rozhraní pro správu emailových účtů. Umožňuje vytvářet a mazat emailové schránky, konference a aliasy, nastavovat automatické odpovědi a zapnout antispamový filtr.

vpopmail  ^

vpopmail je balík programů, které slouží ke správě virtuálních domén a poštovních účtů na poštovním serveru. Tyto programy spolupracují s poštovním serverem qmail.

MySQL 4.0.X ^

Tento databázový server je oblíben pro svou rychlost a jednoduchost, je hojně využíván ve spojení s PHP skripty. Umožňuje ukládat data, měnit je a vyhledávat v nich, některé složitější operace známé z jiných databázových serverů však nepodporuje a jiné se teprve objevují ve vývojových verzích tohoto produktu.

MySQL 4.1.X ^

Vývojová řada oblíbeného databázového serveru, k jejímž přednostem patří podpora kódování UTF-8. V současné době již tuto verzi ukončujeme neboť plnou konpatibilitu s touto verzí přebírá stabilní verze 5.0.X

MySQL 5.0.X ^

Další vývojová řada databázového serveru, k jejímž přednostem patří foreign keys, views a triggers. V této verzi bohužel je nutné pro vložení triggers právo SUPER, takže je potřeba zaslat požadavek o vložení na podporu. Toto již odpadá ve verzi MySQL 5.1 kterou rovněž poskytujeme.

MySQL 5.1.X ^

Další významný skok vývojové řady databázového serveru MySQL. K hlavním přednostem patří možnost volného zadávání triggers a Stored Procedure uživateli.

PostgreSQL  ^

Další z řady oblíbených SQL databázových serverů. Počtem funkcí a možnosti předčí některé své konkurenty, splňuje velkou část z SQL-92 normy, ale server není tolik znám a rozšířen.

ProFTPD  ^

Server ProFTPD je modulární, vysoce konfigurovatelný FTP server. Slouží pro přenos souborů z počítače na server a obráceně. Program zpracovává základní FTP příkazy a díky modulům je možné doplnit podporu např. pro šifrované (SSL/TLS) přenosů.

AWStats  ^

Tento nástroj slouží pro generování a zobrazování informací o návštěvnosti webových stránek. Poskytuje informace o návštěvnících, o jejich prohlížečích, vypisuje použitá klíčová slova, která byla zadána do vyhledávačů a další věci, které je třeba vědět o návštěvnících webu. Statistiky se vytvářejí jednou denně, ale je možné je aktualizovat kdykoliv ručně.

SquirrelMail  ^

SquirrelMail je program, tzv. webmail, který dovoluje odesílat a číst došlou poštu bez nutnosti použít klasický poštovní program. Je tedy možné prohlížet zprávy odkudkoliv, kde je k dispozici nějaké připojení k Internetu. SquirrelMail dodržuje standardy pro vytváření a posílání emailových zpráv, podporuje adresáře kontaktů a složky pro třídění zpráv. Díky rozšířením je možné přidat například podporu pro elektronický podpis a šifrování.

phpMyAdmin  ^

Tento nástroj umožňuje spravovat MySQL databázi pomocí webového prohlížeče. Umí vytvářet, mazat a měnit databáze a tabulky, spouštět SQL příkazy, exportovat a importovat data z a do různých formátů.

phpPgAdmin  ^

phpPgAdmin je program pro správu PostgreSQL databází. Umožňuje pracovat s tabulkami, databázemi, pohledy, funkcemi, reporty a podporuje i další vlastnosti PostgreSQL serveru. Umí provádět SQL příkazy, exportovat a importovat data.

ImageMagick  ^

Tato kolekce programů obsahuje potřebné nástroje pro zpracování obrázků ve formátech JPEG, PNG, GIF, TIFF a dalších. Výčet operací, které je možné provádět zahrnuje např. změnu velikosti obrázků, jejich otáčení, aplikování různých efektů a konverzi do jiných formátů.

OpenSSH  ^

OpenSSH je implementací SSH protokolu. Používá se pro vzdálené připojování k počítačům a serverům a pro přenos souborů mezi nimi pomocí SCP a SFTP.

OpenSSL  ^

Tento balík nástrojů slouží k vytváření certifikátů pro použití v šifrovaných (SSL/TLS) přenosech. Prostřednictvím knihoven také poskytuje šifrovací funkce ostatním programům a tvoří tak jádro pro zabezpečené přenosy webových stránek či pro přenosy souborů pomocí FTP.